راه اندازی یک کسب و کار خانگی مونتاژ در مقیاس کوچک به کارآفرینان این امکان را می دهد که ریسک سرمایه کمی را در مقایسه با تولید در مقیاس بزرگ بپذیرند. علاوه بر این، راه اندازی کسب و کار خانگی کار آسانی است و به زمان کمتری نیاز دارد. در بسیاری از موارد، شما حتی می توانید بخشی از خانه را به این کار اختصاص دهید و یک کارگاه کوچک در خانه خود داشته باشید.برخی از کسب و کار های خانگی مونتاژ نسبت به دیگری سود زیادی به همراه دارند که در ادامه این مقاله به پرسودترین این کسب و کارهای خانگی مونتاژ اشاره کرده ایم.

چه کسانی می توانند کسب و کار خانگی مونتاژ انجام دهند؟

علاوه بر این که کارآفرینان و افراد خلاق می توانند بدون واسطه این کار را انجام دهند، افراد جویای کار نیز می توانند سفارشات مختلفی در زمینه کسب و کار خانگی مونتاژ از شرکت های بزرگ دریافت کنند. با انجام این کار می توانید به سود خوبی دست پیدا کنید.

کار در خانه طیف وسیعی از فعالیت ها را در برمی گیرد؛ چه فعالیت هایی که در گذشته انجام می شدند و چه فعالیت هایی که امروزه با گسترش شبکه مجازی انجام می شود. با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا کسب و کار خانگی به برخی از فعالیت ها؛ انعطاف‌پذیری لازم برای ادامه فعالیت‌های تجاری خود را داده است و در عین حال سلامت و رفاه کارکنان و مشتریان را به عنوان بخشی از مسئولیت سلامت عمومی حفظ کرده است.

با این حال، خطوط مونتاژی که در خانه انجام می شود تفاوت زیادی با روش های رایج مونتاژ اقلام پیچیده در کارگاه ها و کارخانجات دارد. در این کار شما به حداقل تجهیزات نیاز دارید و با کمترین هزینه می توانید این تجهیزات را خریداری کنید، البته گاهی اوقات شرکت های ارائه دهنده، تجهیزات لازم برای این کار را در اختیار مونتاژ کنندگان قرار می دهند تا هزینه های اولیه کاهش پیدا کند.

کسب و کار خانگی مونتاژ  علاوه بر سود چه مزیت هایی دارد؟

ایجاد کسب و کار خانگی مونتاژ مزیت های بیشماری به همراه دارد برای نمونه:

 • باعث می شود در دوران همه‌گیری ویروس کرونا سلامت خانواده ها و افراد مونتاژکار حفظ می شود.
 • باعث بهبود تعادل بین کار و زندگی برای افراد می شود.
 • کسب و کار خانگی مونتاژ، چابکی و انعطاف‌پذیری بیشتری را در ترتیبات کاری ممکن می‌سازد (عدم وابستگی به دفتر باعث می شود تا افراد تمایل بیشتری به کار در ساعات منعطف مانند اوایل یا اواخر روز یا حتی آخر هفته ها داشته باشند.).
 • باعث می شود نیازهای مراقبتی از کودکان برآورده شود، رفت و آمد آنها را کاهش می دهد و آنها را قادر می سازد تا کار خود را با زندگی شخصی خود تطبیق دهند.
 • باعث افزایش بهره وری می شود، به دلیل وقفه های کمتر که به طور معمول در یک محیط اداری رخ می دهد. در مقابل، کسب و کار خانگی مونتاژ اجازه می دهد تا محیط ساکت تری ایجاد شود که می تواند کار متمرکز تری را تسهیل کند.
 • باعث ایجاد استقلال در افراد می شود، در این کار کارفرمایی وجود ندارد تا باعث ترس شما شود و شما با آزادی زیاد می توانید کار مونتاژ را انجام دهید.
 • باعث بهبود سلامت و رفاه افراد می شود، کسب و کار خانگی نیاز به رفت و آمد به محل کار را که می تواند برای افراد استرس زا باشد را از بین می برد. همچنین باعث صرفه جویی در زمان، باعث افزایش خواب، گذراندن زمان بیشتر با خانواده، ورزش یا تهیه وعده های غذایی سالم تر می شود.

کدام کسب و کار خانگی مونتاژ سود زیادی دارد؟

امروزه ایده های زیادی برای ایجاد کسب و کار خانگی مونتاژ وجود دارد که می تواند بسیار پرسود باشند، از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. مونتاژ باتری

مردی که کسب و کار خانگی مونتاژ دارد و یک باتری را مونـتاژ می کند

عملیات مونتاژ باتری خیلی پیچیده نیست؛ و شما می توانید واحد را به دو صورت ایجاد کنید. پایه نیمه اتوماتیک و تمام  اتوماتیک. علاوه بر این، مواد اولیه به راحتی در بازار محلی موجود است. شما برای انجام این کار به تجهیزات خاصی نیاز ندارید و با کمترین هزینه می توانید بیشترین سود را از بازار داخلی کسب کنید.

۲. مونتاژ نوار LED و چراغ های مشابه

چراغ های LED روز به روز محبوبیت زیادی پیدا می کنند. چراغ های LED در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود هستند که تیره، زرد، زرد ملایم و فوق سفید آنها طرفدار زیادی در بازار دارد. شما با کمترین هزینه می توانید از این نوع کسب و کار خانگی مونتاژ بیشترین سود را کسب کنید.

۳. مونتاژ چتر

چتر یک وسیله ضروری برای استفاده فصلی است؛ و شما می توانید کسب و کار خانگی مونتاژ چتر برای خود و خانواده خود راه اندازی کنید. برای مونتاژ چتر شما به یک فضای کوچک نیاز دارید؛ و مواد اولیه مورد نیاز در همه شهرها موجود است. علاوه بر این، این تجارت نیازی به دخالت ماشین آلات ندارد؛ بنابراین می توانید با تجهیزات و ابزار ساده شروع کنید.

به غیر از این موارد شما می توانید در زمینه های زیر نیز فعالیت کنید و از کسب و کار خانگی مونتاژ به درآمد خوبی برسید:

 • ساخت و مونتاژ جاکلیدی چرمی
 • مونتاژ عروسک
 • مونتاژ گل مصنوعی
 • و …

همانطور که گفته شد کسب و کار خانگی مونتاژ علاوه بر سود، مزیت های زیادی دارد.همچنین امکانات و هزینه اولیه کمی میخواهد و شما میتوانید براحتی شروع کرده و کسب درآمد کنید. اگر شما هم ایده ای دارید و یا مشغول به کسب کار خانگی مونتاژ هستید. ایده یا نظرتان را از طریق فرم نظرات برای ما ارسال کنید.امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.