برای طراحی یک وب سایت موفق و با کیفیت باید به نکات مختلفی توجه شود، که یکی از آن ها انتخاب رنگ وب سایت است. رنگ ها می توانند تاثیرگذاری فوق العاده ای روی بازدیدکنندگان داشته باشند. از طرفی اولین ویژگی سایت که منجر به جلب توجه کاربران می شود، رنگ بندی آن است. بنابراین به هیچ عنوان نباید از اهمیت انتخاب رنگ برای وب سایت غافل شد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع رنگ ها در وب سایت و نحوه انتخاب آن ها و همچنین سایت ساز به طور کامل آشنا کنیم.

نکات قابل توجه هنگام انتخاب رنگ وب سایت

زمانی که می خواهید رنگ برای وب سایت خود انتخاب کنید، باید به نکات متعددی توجه داشته باشید. از مهم ترین نکات قابل توجه ای که باید در نظر داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره داشت.

روانشناسی رنگ ها

علم روانشناسی تاثیر رنگ ها را بر ذهن و قلب انسان ها کاملا تایید نموده است. بنابراین هر پالت رنگی می تواند بخشی از احساسات انسان را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به این موضوع بهتر است از پالت رنگی استفاده نمایید که می تواند به افزایش جذابیت و محبوبیت وب سایت شما در میان مخاطبین کمک کند.

ارتباط رنگ وب سایت با برند کسب و کار

قطعا برای طراحی برند خود نیز از رنگ های مشخصی استفاده نموده اید. بهتر است هنگام انتخاب رنگ برای وب سایت، رنگ های مورد استفاده در طراحی برند را مد نظر داشته باشید. در این صورت می توانید ارتباط میان وب سایت و برند خود را حفظ نمایید. این کار به شما کمک می نماید تا برند و وب سایت خود را در ذهن مخاطب ماندگارتر کنید.

برترین پالت های رنگی برای طراحی وب سایت

باید انواع پالت های رنگ مناسب را در طراحی سایت به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از بهترین رنگ در سایت استفاده لازم را ببرید.

انتخاب رنگ های جسورانه

انتخاب رنگ های جسورانه برای رنگ وب سایت می تواند تاثیر فوق العاده ای در حال و هوای بازدیدکنندگان داشته باشد. به طور مثال تضاد رنگی قهوه ای، زرد، سبز و صورتی در طراحی وب سایت یک اقامتگاه مسافرتی موجب تحریک روحیه جستجوگر و بازیگوش بازدیدکنندگان می شود.

رنگ های مجلل و پرشور

سولومون طراح داخلی است که با استفاده از رنگ های مجلل توانسته هویت برند بسیار قدرتمند و متفاوتی ایجاد نماید. رنگ وب سایت مجلل و پرشور می تواند بازدیدکنندگان را خیره نماید. استفاده از رنگ های مشکی، طلایی، خاکستری و صورتی پررنگ در یک پالت رنگی توانسته هیجان خاصی در طراحی این سایت ایجاد کند.

ترکیب رنگ هایی از سایه شب

استفاده از این نوع پالت رنگ می تواند به مخاطب شما احساس آرامش بدهد. این نوع پالت رنگی یکی از بهترین رنگ ها برای طراحی سایت می باشد.

رویایی از غروب خورشید

استفاده از این ترکیب رنگ وب سایت را می توانید در سایت Buzz Shirts مشاهده نمایید. این پالت رنگی موجب می شود تا بازدیدکنندگان روی محصولات متمرکز شوند. به طور کلی رنگ های ترکیبی از غروب خورشید منجر به حواس پرتی کاربران نمی شود. استفاده از رنگ های آبی آسمانی، صورتی، سفید و بنفش کم رنگ در کنار یکدیگر می تواند پالتی از رنگ های غروب خورشید را ایجاد نماید.

محبوب ترین انواع رنگ وب سایت

بهتر است شما محبوب ترین و پر استفاده ترین رنگ ها را به خوبی بدانید تا بتوانید از بهترین و مناسب ترین رنگ در طراحی سایت خود استفاده کنید. در ادامه برخی از رنگ های محبوب برای طراحی وبسایت را به شما معرفی می کنیم.

قرمز گیلاسی

پالت قرمز گیلاسی محبوبیت بسیار بالایی در میان انواع رنگ ها در وب سایت دارد. این پالت رنگی بسیار چشم نواز است و می تواند فضایی کلاسیک و منحصر به فرد ایجاد کند.

انفجار رنگ ها

استفاده از تضاد رنگی و انفجار آن ها در انتخاب رنگ برای وب سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب بازدیدکنندگان داشته باشد. به طور مثال در پس زمینه یک وب سایت می توان از طیف رنگی صورتی و نارنجی استفاده نمود و در تضاد با آن از رنگ های آبی، سبز آبی، لیمویی و سایر رنگ های سرد استفاده کرد. همچنین برای دکمه و متن های مورد استفاده در سایت می توان رنگ سفید را مورد استفاده قرار داد.

رنگ های ظریف و در عین حال دقیق

انتخاب رنگ های ظریف و در عین حال دقیق برای رنگ وب سایت نیز از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است. به طور مثال ترکیب رنگ قرمز روشن و انواع طیف صورتی کی تواند یک پالت رنگی بسیار ظریف و دقیق باشد. در این صورت می توان از طیف رنگ های صورتی برای زمینه اصلی و از رنگ قرمز برای متون استفاده نمود. در نهایت نیز حاشیه ای سفید در دور صفحه ایجاد کرد.

رنگ های طبیعی و نشاط آور

استفاده از رنگ های نشاط آور و در عین حال طبیعی نیز می تواند جذابیت منحصر به فردی در سایت ایجاد نماید. در صورت انتخاب این پالت رنگی برای وب سایت می توان رنگ های طبیعی مانند سبز روشن، صورتی کم رنگ، کرم و سفید را در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار داد.

یک فرد در حال انتخاب و بررسی ایده های مناسب در مورد رنگ در طراحی وب سایت

 

دیگر پالت های رنگ وب سایت

استفاده از پالت رنگی الکتریکی برای وب سایت نیز می تواند نقش بسیار موثری در افزایش جذابیت سایت داشته باشد. استفاده از رنگ های سبز، آبی و صورتی روی یک صفحه مشکی می تواند نمونه ای از یک پالت رنگی الکتریکی باشد.

از دیگر انواع رنگ برای وب سایت می توان به استفاده از رنگ های دلربا مانند صورتی در کنار سبزهای پررنگ اشاره نمود. رنگ های پاپ نیز می توانند یک سیستم متعادل و یکپارچه در سایت ایجاد نمایند. پالت رنگی سبز، زرد، نارنجی و آبی نئون را می توان جزو این گروه رنگی قرار داد.

مقاله مرتبط :”ویژگی ها و نکات طراحی مدرن سایت

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی رنگ وب سایت پرداختیم، باید بدانید که در طراحی یک سایت، رنگ ها یکی از مهم ترین قسمت ها می باشند. همچنین نکته ها و موارد زیادی را قبل از استفاده مانند روانشناسی رنگ ها، ارتباط رنگ ها با برند و کسب و کار خودتان و… را باید رعایت کنید. همچنین بهتر است به پالت های رنگی هم دقت کنید تا بتوانید بهترین رنگ را در طراحی سایت استفاده کنید.