لایو اینستاگرام یک قسمت باور نکردنی برای کسب فالوورهای جدید، تعامل با مخاطب و حتی فروش است. به عنوان یک کسب وکار فعال در اینستاگرام، این قسمت باید برای شما از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. در ادامه این مقاله می خواهیم این قسمت از اینستاگرام و سایت ساز و فروشگاه ساز را به خوبی برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با لایو اینستاگرام

در قسمت استوری اینستاگرام این امکان وجود دارد که به صورت زنده ویدیویی ضبط و پخش شود. پخش زنده در اینستاگرام یکی از بهترین راه ‌ها برای ارتباط مستقیم، شفاف و معتبر با فالوورها است. برخلاف استوری ‌های از پیش ضبط ‌شده ، لایو اینستاگرام یک جریان کاملاً ویرایش ‌نشده برای دنبال‌کنندگان است که می‌توانند با آن‌ هماهنگ شوند و در آن مشارکت داشته باشند.

همچنین لایو بین کاربران عادی هم طرفداران زیادی دارد. اغلب افراد در کنسرت یا سفرهایشان لایو می گیرند و آن را با دوستانشان به اشتراک می گذارند. به دلیل پرطرفداربودن این بخش اینستاگرام زمان لایو را به 4 ساعت افزایش داده است. پیش از این حداکثر مدت زمان لایو فقط یک ساعت بود. در ادامه خواهیم گفت چگونه در اینستاگرام لایو بگذاریم.

مراحل شروع لایو اینستاگرام

در صفحه شخصی روی عکس پروفایل کلیک کرده و به قسمت استوری می رویم. علاوه بر گزینه های normal، Boomerang،    LIVE نیز دیده می شود. با زدن گزینه Title می توانید برای لایو خود عنوان انتخاب کنید. اکنون با کلیک بر روی آیکون دایره ای سفید رنگ یا زدن گزینه start live video ، می توانید لایو را آغاز کنید. در بالای صفحه آیکون قرمز رنگ مربعی با کلمه live را مشاهده می کنید که نشان می دهد لایو شروع شده است.

نکته: قبل از شروع روی آیکون چشم Audience کلیک کنید. در این قسمت دو گزینه پیش روی شماست. اول اینکه می توانید انتخاب کنید لایو شما به صورت public پخش شود. این در حالی است که نوتیفیکیشین برای فالوورها ارسال می شود و از طریق این اعلان متوجه لایو شما می شوند. حالت دوم انتخاب گزینه practice است که برای گرفتن لایو تمرینی بکار می رود. ضمنا با انتخاب این گزینه به کسی اطلاع داده نمی شود.

نحوه مدیریت لایو اینستاگرام

در نوار پایین قسمت های مختلفی برای مدیریت لایو در اختیار شما قرار دارد. با استفاده از گزینه چرخش می توانید بین دوربین های گوشی سوییچ کنید. با انتخاب آیکون صورتک می توانید از فیلترهای متنوع اینستاگرام برای جذاب تر شدن لایو خود استفاده کنید.

از آیکونی که تصویر دو شخص را نشان می دهد می توانید دوستان خود را به لایو خود دعوت کنید. با استفاده از گزینه share می توانید لایو خود را برای دوستانتان ارسال کنید. با استفاده از آیکون علامت سوال می توانید با فالوورهای خود پرسش و پاسخ انجام  دهید. در قسمت آخر می توانید کامنت گذاری کنید. برای پایان دادن به لایو باید روی گزینه End کلیک کنید.

بعد از زدن گزینهvideo  End ، می توانید لایو خود را به صورت IGTV در صفحه تان منتشر کنید. همچنین می توانید ویدیو را دانلود و در گوشی خود ذخیره کنید. در حالت سوم می توانید لایو را به طور کامل حذف و دیلیت کنید.

نحوه گذاشتن لایو با کامپیوتر

در صورتیکه تمایل داشتید با کامپیوتر خود لایو برگزار کنید، راه های زیادی دارد. می توانید با کمی سرچ کردن در نت از این طریق هم با مخاطبان خود در ارتباط باشید. در برخی سایت ها به نحوه گذاشتن لایو با کامپیوتر هم اشاره است. به  کمک بعضی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، می‌توانید این کار را انجام دهید. معروف‌ترین سایت برای این کار، سایت Loola.tv است.

نکات اثربخشی لایو اینستاگرام

بهتر است زمان برگزاری لایو را با فالوورها در جریان بگذارید. قسمت کامنت را باز بگذارید تا ارتباط  دوطرفه باشد وبتوانید نظرات را پاسخ دهید. حتما پس از پایان لایو آن را ذخیره کنید تا در فید شما نمایش داده شود.

رفع مشکلات لایو در اینستاگرام و غیر فعال بودن آن

در صورتیکه لایو اینستاگرام برای شما غیر فعال است. ممکن است، اینستاگرام شما به آخرین نسخه به روزرسانی نشده باشد. بنابراین در صورتی که ایراد فنی مشاهده نکردید، حتما آن را  آپدیت کنید.

اگر در ضبط لایو به مشکل برخوردید از قسمت تنظیمات گوشی به app بروید و اینستاگرام را سرچ کنید. اکنون گزینه force stop را انتخاب کرده و این گزینه را تایید کنید. در اکثر موارد مشکلات مربوط به لایو اینستاگرام با این کار بر طرف می شود.

لایو اینستاگرام، یک موبایل و یک خودکار بر روی یک دفتر

 

چگونه لایو دیگران را ببینیم

اگر فردی از فالویینگ های شما لایو بگذارد. پروفایل او در بالای صفحه فید بانواری قرمرز رنگ ظاهر می شود که در پایین ان کلمه live نوشته شده است. با کلیک روی پروفایل شخص می توانید لایو او را بینید. در صورت تمایل می توانید با فشردن گزینه Request در لایو آن فرد شرکت کنید. این در صورتی است که برگزار کننده درخواست شما را قبول کند.

مقاله مرتبط :”توضیح تمامی اصطلاحات اینستاگرام

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به خوبی لایو اینستاگرام را برای شما بررسی کنیم. این قسمت یکی از قسمت های بسیار جذاب اینستاگرام می باشد که به تعامل کاربران با همدیگر کمک بسیار زیادی می کند.