پلتفرم اینستاگرام محبوبیت زیادی در فضای مجازی به خود اختصاص داده است. یکی از امکاناتی که در این فضا میسر است امکان تگ کردن صفحات است. در اینستاگرام به طریق مختلف می توان افراد را تگ یا منشن کرد. در این مطلب می خواهیم راه های تگ کردن در اینستاگرام  و سایت ساز و فروشگاه ساز را به طور کامل توضیح دهیم.

مفهوم تگ کردن در اینستاگرام

تگ کردن یکی از قابلیت های مهم اینستاگرام است که در اختیار کاربران قرار می گیرد. از طریق تگ کردن کاربران می توانند به یک عکس یا پست اشاره کنند و با تگ کردن دوستان خود زیر آن پست با آنها تعامل کنند. اگر از کاربرانی هستید که به تازگی به اینستاگرام پیوستید یا در این خصوص سوالاتی دارید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید. در ادامه انواع روش های تگ کردن در اینستاگرام را شرح می دهیم:

تگ کردن در پست اینستاگرام

ابتدا زیر پست روی علامت کامنت کلیک کنید و در کادر باز شده متن مورد نظرتان را بنویسید. در انتها برای تگ کردن فرد مورد نظر پس از تایپ کاراکتر @ آیدی موردنظرتان را بدون فاصله بنویسید و پست کنید. اگر اکانت درست وارد شده باشد پس از پست شدن به رنگ آبی در می آید و قابل کلیک است. پس ارسال برای فرد تگ شده اعلانی در قسمت اعلان ها نمایش داده می شود و می تواند پستی که زیر آن تگ شده را ببیند.

در عکس های دسته جمعی دوستانه می توانید صفحه تک تک افراد را در تصویر تگ کنید. شما می توانید همه تصاویری را که در آن تگ شده اید در اینستاگرام ببینید. این تصاویر در یک تب جداگانه در صفحه های شما ظاهر می شوند.

 نکته جالب اینکه امکان تغییر افراد تگ شده در پست نیز وجود دارد.  برای این کار در قسمت بالای پست مورد نظرتان بر روی سه نقطه کلیک کنید. گزینه edit را انتخاب کنید. اکنون tag people را بزنید و آی دی موردنظر را جایگزین کنید و در نهایت تایید کنید.

تگ کردن در کپشن و کامنت

در بحث تگ کردن در اینستاگرام می خواهیم به کپشن و کامنت اشاره کنیم. معمولا زمانی که عکس یا کپشنی از قول شخصی دیگر منتشر می شود یا به آن فرد مرتبط است، در انتهای کپشن صفحه شخصی او را تگ می کنند. مثلا زمانی که شما می خواهید با انتشار یک عکس، برای قدردانی از دوست نزدیکی که آن عکس را ثبت کرده است، پست بگذارید. برای این کار میتوانید آیدی شخص را در کپشن پست تگ کنید.

همچنین در کامنتها نیز می توانید به همین راحتی فرد مورد نظرتان را تگ کنید. این کار زمانی انجام می شود که محتوا به آن فرد مربوط است یا می خواهید با این کار پیغامی را به شخص برسانید.

تگ کردن در استوری اینستاگرام

خوشبختانه قابلیت تگ کردن در استوری اینستاگرام هم وجود دارد. پس از انتخاب عکس یا فیلمی که می خواهید استوری کنید از قسمت بالا روی فونت نوشتاری کلیک کنید و یک @ قرار داده و بعد از آن بدون فاصله نام کاربری مورد را نظر را تایپ کنید. معمولا حروف اولیه را که بنویسید آیدی افراد با این نام ظاهر می شود. از این طریق به راحتی می توانید افراد را دراستوری خود تگ کنید.

تگ کردن در بایو اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام، در بایو چگونه است؟ اغلب زمانی که افراد دو یا چند صفحه کاری فعال در اینستاگرام دارند، برای اطلاع فالوورها از صفحه ی دیگر و شناساندن آن به کاربران، این صفحه ی مرتبط در بایو صفحه اولیه تگ می شود. این کار برای برند هایی است که شعبات مختلف دارند یا افرادی که به هر دلیل می خواهند صفحه ای را در بایو خود تگ کنند.

حذف قابلیت تگ شدن توسط افراد

گاهی اوقات ممکن است برای شما هم اتفاق بیوفتد که چندین بار زیر پست های تصادفی و تبلیغاتی یا پست های اسپم اینستاگرام تگ شوید، این اتفاق ممکن است آزار دهنده باشد. اما لازم است بدانید راه حل مناسب برای کنترل و اجتناب از تگ های مزاحم در اینستاگرام وجود دارد. برای رهایی از این مساله شما باید تنظیمات تگ در اینستاگرام خود را تغییر دهید.

تگ کردن در اینستاگرام یک فرد در حال کار با اینستاگرام

 

ابتدا بخش تنطیمات پروفایل خود را باز کنید، سپس در بخش حریم خصوصی (privacy)  گزینه تگ کردن (Tags) را انتخاب کنید. در صفحه جدید سه نوع دسترسی برای تگ کردن می توانید ایجاد کنید. اینکه همه بتوانند شما را تگ کنند یا فقط افرادی که دنبال می کنید امکان این کار را داشته باشند و حالت سوم اینکه هیچ کس چنین امکانی نداشته باشد. با فعال کردن هر کدام از این گزینه ها به دلخواه دسترسی افراد برای تگ کردن شما به نوعی محدود می شود.

مقاله مرتبط :”توضیح تمامی اصطلاحات اینستاگرام

کلام آخر

در این مقاله به روش های تگ کردن در اینستاگرام پرداختیم. همانطور که اشاره کردیم تگ کردن یکی از قابلیت های ساده ای است که اینستاگرام دراختیار ما قرار می دهد. امیدواریم این مطلب ابهامات شما کاربران عزیز را برطرف کرده باشد.