در قسمت دایرکت اینستاگرام امکان پاسخ دادن به پیام ها به صورت ریپلای وجود نداشت و این برای کاربران آزاردهنده بود. در آپدیت جدید امکان ریپلای توسط اینستاگرام فراهم شده است. در این بخش از آموزش اینستاگرام، می خواهیم ریپلای در اینستاگرام را توضیح دهیم.

امروزه اکثر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی قابلیت ریپلای دارند. اما اینستاگرام تا مدت ها چنین امکانی نداشته است و به تازگی اینستاگرام ابزارهای جدید پیام مستقیم را ارائه داده است. این پلتفرم در تلاش است تا طیف گسترده تری از گزینه ها و امکانات ارسال را ارائه دهد. این ابزار ها در IOS و اندروید قابل دسترس هستند.

آموزش ریپلای در اینستاگرام

امکان ریپلای اینستا برای خیلی از افراد هنوز فعال نشده است. به همین خاطر بهتر است ابتدا نسخه اینستاگرام خود را به روزرسانی کنید. اکنون در قسمت مسنجر اینستاگرام به دایرکت شخص موردنظرتان مراجعه کنید. برای پاسخ دادن و ریپلای پیام باید دست خود را روی پیام نگه دارید. کمی صبر کنید تا در قسمت پایین صفحه سه گزینه نمایش داده شود.

اکنون در پایین صفحه گزینه های reply، report، copy را مشاهده می کنید. با لمس گزینه ریپلای می توانید پاسخ پیام را تایپ کنید. به همین راحتی می توانید پیام های خود را ریپلای کرده و send کنید. ریپلای در اینستاگرام بسیار پرکاربرد است بخصوص برای چت کردن در گروه هایی که در بخش دایرکت عضو هستید. علاوه بر این کاربران این امکان را دارند که با ضربه زدن روی استیکر یک پاسخ به صورت اختصاصی ارسال کنند.

رپلای اینستاگرام

روش دیگر، برای این که بتوانید به سادگی ریپلای در اینستاگرام انجام دهید، این است که پیام مورد نظر را به سمت راست بکشید و بعد با فشردن علامت فلش که کنار پیام ظاهر می شود، آن را ریپلای کنید. این ویژگی اکنون به عنوان بروزرسانی در اپلیکیشن اینستاگرام در دسترس است.

نحوه فعال سازی ریپلای اینستاگرام

اگر به صورت سهوی آپدیت اینستاگرام را رد کرده اید کافی است مراحل زیر را انجام دهید. به setting بروید و از قسمت Update Messaging درصفحه Introducing Cross-App Messaging روی بروزرسانی کلیک کنید. اکنون در سمت راست بالای برنامه اینستاگرام علامت مسنجر تغییر می یابد.

این احتمال وجود دارد که حتی اگر برنامه اینستاگرام را به روزرسانی کردید، بازهم گزینه Update Messaging را نبینید. این مساله به این دلیل است که بروز رسانی هنوز در حال انتشار است و شما باید برنامه را زیر نظر داشته باشید و به محض در دسترس بودن ریپلای اینستا آن را فعال کنید.

کلام آخر

ریپلای اینستا مشکل نامفهوم بودن چت ها در دایرکت و بهم ریختگی مطالب را حل کرده است. اگر شما هم هنوز از امکان ریپلای در اینستاگرام استفاده نکرده اید، اکنون دیگر می توانید با خیال راحت با دوستان خود چت کنید و نگران گم شدن یا نادیده گرفته شدن پیامتان نباشید.