پیدا کردن اسم برای کسب و کار اینترنتی و انتخاب نام جذاب کاری بسیار منحصر به فرد است. در واقع یکی از مهمترین جنبه های کسب و کار شما، نام آن است. انتخاب نامی خلاقانه و به یادماندنی به بهبود کسب و کار و شناخته شدن برند کمک می کند.

قبل از اینکه نام کسب و کار اینترنتی خود را انتخاب کنید در مورد سایر مشاغل در صنعت خود تحقیق کنید. این به شما کمک می‌کند تا با نام‌های دیگر شرکت‌های اینترنتی آشنا شوید و بدانید چه نوع نام‌هایی برای مشاغل در صنعت شما محبوب هستند. اسامی باید طوری باشند که برای مشتری هدف شما جذاب باشند. در ادامه به بررسی ویژگی های اسم برای کسب و کار اینترنتی می پردازیم.

ویژگی های اسم برای کسب و کار اینترنتی

همانطور که می دانید برای داشتن یک کسب و کار موفق در اینترنت به یک نام تجاری نیاز دارید. این نام مستلزم ویژگی هایی است که می تواند در افزایش فروش و شناخته شدن برند شما موثر باشد.

آسان و قابل درک باشد

برای موفقیت در یک کسب و کار باید به تک تک جنبه های برند سازی آن توجه کنید. اولین قدمی که در استراتژی برند سازی باید به آن توجه داشته باشید ایجاد یک نام منحصر به فرد است که مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب کند.

کسب و کار اینترنتی

پس از تبدیل افراد به مشتری، هدف بعدی باید تبدیل آنها به مشتریان دائمی باشد. بنابراین باید یک نام آسان و قابل درک انتخاب کنید. اگر نام کسب و کار شما به یادماندنی باشد؛ کمک می کند تا مردم بارها و بارها به شما مراجعه کنند.

کوتاه و ساده باشد

اگر به نام های تجاری توجه کرده باشید اغلب نام هایی که انتخاب شده اند فوق العاده کوتاه و ساده هستند. نام هایی که بیشتر از سه کلمه هستند اغلب خسته کننده هستند.

دنبال اسم خنده دار نباشید

شرکت‌های زیادی هستند که کسب ‌و کار خود را با نامی خنده‌دار شروع کردند و در ابتدا عملکرد خوبی داشتند. اما مشکل واقعی زمانی شروع می شود که مردم دیگر کسب و کار شما را جدی نمی گیرند. اگر یک کسب ‌و کار کوچک راه‌اندازی می‌کنید که محدود به یک جامعه کوچک یا فقط مخاطبان هدف است، استفاده از یک نام خنده‌دار اشکالی ندارد. اما اگر قصد دارید کسب و کاری را راه اندازی کنید که می خواهید آن را افزایش دهید، به دنبال یک نام عمومی باشید و از نام های خنده دار خودداری کنید.

از سایت های انتخاب اسم کمک بگیرید

سایت های زیادی وجود دارند که در نام گذاری کسب و کارتان به شما کمک می کنند. آنها با ایده هزاران نام تجاری و تنها با چند کلیک زیباترین نام ها را در اختیار شما می گذارند. چند نمونه از محبوبت ترین این سایت ها عبارتند از: واژه یاب، Namelix.com، brandyek.com، Brand Bucket.com، Novanym.com، NameMesh.com و….

اینها سایت هایی هستند که ایده ها و پیشنهادات نام شرکت اینترنتی را به شما ارائه می دهند.

نام کسب و کار خود را نهایی کنید

در ابتدا مطمئن شوید نام کسب و کارتان این ویژگی ها را دارد؛

  • کوتاه، شیرین و ساده است.
  • چشم نواز و به یاد ماندنی است.
  • با گذشت زمان قدیمی نمی شود.
  • مخفف نشده و کامل است.
  • پیامی را در مورد کسب و کار شما منتقل می کند (مرتبط است).
  • به هویت کاری یا حرفه ای بودن شما اشاره می کند.
  • هیچ کس قبلا از آن استفاده نکرده است (منحصر به فرد است).

برای نهایی کردن نام یک کسب و کار، فهرستی از تمام نام هایی که مد نظر دارید، تهیه کنید. سپس لیست نام های مورد علاقه خود را بررسی کنید و تمام نام هایی را که املای آنها مشکل است یا به خاطر سپردن آنها دشوار است را حذف کنید. از میان بقیه، گزینه نهایی خود را انتخاب کنید. نهایتا مطمئن شوید نامی که انتخاب می‌کنید تلفظ آن آسان باشد و وقتی با صدای بلند گفته می‌شود احساس خوبی داشته باشید.

مقاله پیشنهادی:”معرفی بهترین کتاب های کسب و کار اینترنتی

ایده جذاب اسم برای کسب و کار اینترنتی

برای پیدا کردن ایده جذاب اسم برای کسب و کار اینترنتی اسامی رقبای خود را ببینید، کلمات و نام های مرتبط با کار خود را پیدا کنید. از کپی کردن اسامی خودداری کنید. از مولد های نام مبتنی با هوش مصنوعی استفاده کنید، از زبان لاتین اسپانیایی، یونانی یا هر زبان دیگر استفاده کنید. ایده های خود را از کتاب ها و فیلم ها و داستان ها الهام بگیرید. از جمله نام های جذاب برای کسب و کارهای اینترنتی می توان به: جاباما، باما، ترب، دیجی کالا و امثال آن اشاره کرد.

کلام آخر

در این مقاله به کلیات انتخاب اسم برای کسب و کار اینترنتی اشاره کردیم. امیدواریم به کمک این مطلب و با جستجو توسط ابزارهای آنلاین بتوانید به راحتی نام دلخواه و منحصر به فردی برای بیزنس خود برگزینید.