زمانی که یک سایت مدرن و فوق العاده حرفه ای می بینید، از طراحی اصولی و تمیز آن شگفت زده خواهید شد. طراحی مدرن سایت می تواند به سازگاری آن با نیازهای روز کاربران کمک نماید. اما برای این که بتوانید یک سایت مدرن و به روز را با سایت ساز یا دیگر ابزار طراحی سایت، طراحی نمایید، نیاز است تا با عناصر موثر و ویژگی های وب سایت مدرن به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

توجه به نکات و عناصر طراحی مدرن وب سایت، می تواند دستیابی به سایت تمیز و حرفه ای را برای شما آسان نماید. از طرفی این نکات طراحی به شما کمک می نمایند تا از مزایای فوق العاده سایت مدرن نیز بهره مند شوید. دستیابی به طیف گسترده ای از مخاطبان و جلب اعتماد در کسب و کار از مهم ترین فواید طراحی سایت مدرن است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با عناصر کلیدی و کاربردی در طراحی سایت مدرن، به طور کامل آشنا کنیم.

فضای سفید در طراحی مدرن سایت

یکی از عناصر بسیار مهم در طراحی مدرن سایت، استفاده از فضای سفید است. ایجاد این فضا می تواند به تشخیص ترکیبات بصری کمک نماید. بنابراین سهولت بیشتری را جهت دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت ایجاد می کند. البته نیازی نیست که حتما زمینه سایت سفید رنگ باشد، بلکه کافی است میان محتواها فاصله درستی ایجاد شده باشد.

استفاده از جلوه های اسکرول

برای طراحی مدرن سایت بهتر است استفاده از بخش های ثابت را فراموش کنید. استفاده نمودن از افکت اسکرول های منحصر به فرد و خاص می تواند به شما کمک کند تا جذابیت بیشتری ایجاد نمایید. ایجاد تجربه تعاملی متفاوت در کنار حرکت و جریانی بدون نقص می تواند مخاطبان بیشتری را جذب نماید. بنابراین بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا از بخش های مختلف سایت شما دیدن نمایند.

رنگ های پررنگ در طراحی مدرن سایت

رنگ های تند و جسور از دیگر عناصری هستند که می توانند در طراحی مدرن سایت به شما کمک نمایند. استفاده از رنگ های پرقدرت و جسور می توانند تاثیر زیادی در جلب اعتماد بازدیدکنندگان داشته باشند. البته فراموش نکنید که رنگ انتخابی برای سایت باید کاملا با ماهیت و آهنگ برند شما همخوانی داشته باشد. از آنجایی که رنگ ها می توانند در تحریک احساسات نقش بسیار موثری داشته باشند، استفاده درست آن ها در جذب مشتریان بی تاثیر نخواهد بود.

طراحی مدرن سایت با تایپوگرافی بزرگ

برای اینکه بتوانید یک سایت مدرن و منحصر به فرد طراحی کنید، بهتر است در ابتدای ورود بازدیدکنندگان به سایت با یک متن جذاب از آن ها استقبال نمایید. برای این کار می توانید از یک سبک خاص نوشتاری استفاده کنید. برخی از سبک های نوشتاری می توانند روح را در سایت شما به جریان درآورند. از طرفی استفاده نمودن از یک سبک منحصر به فرد در نوشتار سایت، می تواند به راحتی شما را از سایر رقبا متمایز نماید.

مقاله مرتبط:”بهترین فونت برای طراحی سایت چیست؟

توجه به سازگاری دستگاه

عنصر دیگر موثر در طراحی مدرن سایت، توجه به سازگاری دستگاه و وب سایت است. امروزه اکثر افراد برای بازدید از وب سایت های مختلف، از تلفن همراه خود استفاده می نمایند.

طراحی سایت

بنابراین اگر می خواهید یک وب سایت مدرن و باکیفیت طراحی نمایید، باید بتوانید انتظارات بازدیدکنندگان را هنگام استفاده از وب سایت تلفن همراه برآورده کنید. در این صورت بازدیدکنندگان بدون توجه به نوع دستگاه می توانند از وب سایت شما بازدید نمایند.

جنبش عنصری کلیدی در طراحی مدرن وب سایت

توجه به حرکت در طراحی مدرن سایت نیز عنصری کلیدی محسوب می شود. توجه به این عنصر به کاربران سایت شما کمک می نماید تا بتوانند با سرعت بیشتری به بخش های مختلف سایت دسترسی پیدا کنند. به طور کلی حرکت از اصلی ترین نیازهای انیمیشن است و اجرای آن در سایت می تواند بازیگوشی و جذابیت خاصی را برای بازدیدکنندگان ایجاد نماید. به همین دلیل بازدیدکنندگان به صورت ناخودآگاه زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند نمود. برای استفاده از این عنصر می توانید تصاویر چرخشی ایجاد کنید. یا اینکه از حرکت های سه بعدی و انیمیشن در منوی پیمایش استفاده نمایید.

مینیمالیسم را فراموش نکنید

اگر به دنبال طراحی مدرن سایت هستید، باید بدانید که سادگی از مهم ترین ویژگی های این طراحی محسوب می شود. بنابراین بهتر است زرق و برق های اضافی را فراموش کنید و از المان های ساده و در عین حال جذاب استفاده نمایید. فراموش نکنید که طراحی مینیمال می تواند یک طراحی قدرتمند، ایمن و در عین حال حرفه ای را به نمایش بگذارد. همچنین امکان دسترسی به بخش های مختلف وب سایت را برای بازدیدکنندگان راحت می نماید.

تمیز نمودن طرح بندی وب سایت

اگر به دنبال طراحی مدرن سایت هستید، باید بتوانید یک جلوه بصری منسجم ایجاد نمایید. البته امروزه بسیاری از سایت ها به دنبال استفاده از جلوه های نامتقارن و آشفته هستند. اما در صورتی که می خواهید سایت مدرنی داشته باشید، باید استفاده از این جلوه ها را فراموش کنید. داشتن تجربه بصری متقارن و منسجم به بازدیدکنندگان این باور را می دهد که ساختار سایت شما کاملا تمیز و سازمان یافته است.

پاک کردن ناوبری در طراحی مدرن سایت

پیمایش در سایت ها به معنای سازماندهی منوها و پیوندها می باشد. بنابراین اگر به دنبال طراحی مدرن سایت هستید، بهتر است از جلوه های شهودی برای ارتباط میان صفحات مختلف سایت استفاده نمایید. زیرا اکثر کاربران ترجیح می دهند از سایتی بازدید نمایند، که بتوانند به راحتی از هر بخشی به صفحه اصلی سایت بازگشت داده شوند.پنکات و

مقاله مرتبط:”ترفندهای طراحی نویگیشن سایت یا منوهای ناوبری

توجه به ویدیوی اصلی در طراحی مدرن سایت

استفاده نمودن از ویدیو در صفحه اصلی می تواند ترافیک وب سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بنابراین احتمال بازدید از شما را نیز چند برابر می نماید. به همین دلیل اگر می خواهید یک سایت مدرن طراحی نمایید، بهتر است از ویدیوهای جذاب در صفحه اصلی وب سایت استفاده کنید. زیرا ویدیو بسیار سریع تر از متن پردازش شده و در نهایت می توانند کلمات بیشتری را به مخاطبین منتقل نمایند.

از تصاویر باورنکردنی در طراحی مدرن سایت استفاده کنید

اهمیت جلوه های بصری در زندگی امروزه بشر غیر قابل انکار است. بنابراین اگر به دنبال طراحی مدرن سایت هستید، بهتر است از اهمیت دنیای بصری غافل نشوید. استفاده از تصاویر با کیفیت بسیار بالا، روایت یک داستان جذاب با استفاده از تصاویر و ویدیو، تصاویر جذاب و منحصر به فرد و … می توانند میزان بازدید از سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

نتیجه گیری 

همانطور  که گفته شد در این مطلب سعی کردیم  نکات طراحی مدرن وب سایت را معرفی کنیم. بهتر است برای طراحی جذاب و کارپسند یک سایت موارد بالا را بکار گیرید. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.