اگر در خیاطی و تعمیر لباس های آسیب دیده مهارت دارید می توانید در زمینه خیاطی در منزل به خوبی فعالیت کنید. ما قصد داریم در مورد چگونگی تبدیل مهارت های خیاطی شما به یک تجارت بادوام صحبت کنیم. در این مقاله روش های کسب و کار اینترنتی خیاطی را شرح می دهیم.

کسب و کار اینترنتی خیاطی را از کجا شروع کنم؟

اگر شما از خیاطی لذت می برید و تاکنون آن را به عنوان یک سرگرمی دنبال می کردید، اکنون می توانید آن را به یک تجارت تمام وقت تبدیل کنید. کسب و کارهای خیاطی حداقل هزینه راه اندازی را دارند بخصوص اگر از قبل همه وسایل و تجهیزات را در اختیار داشته باشید. شما می توانید در ابتدا به صورت پاره وقت کارکنید تا زمانی که همه چیز مهیا شود و مشتریان بیشتری به دست آورید.

یک اصل کلیدی برای موفقیت، که بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک هنگام شروع کار از آن غافل می شوند، داشتن طرح کسب و کار است. یک طرح کسب و کار به شما کمک می کند تا تمرکز کسب و کار، بازار هدف، استراتژی های کسب و کار و مهمتر از همه این که چگونه برای سودآوری برنامه ریزی می کنید، را تعیین کنید.

خانمی در حال خیاطی

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خیاطی، پیداکردن یک نام تجاری است که کمک می کند به راحتی در فضای مجازی نیز فعالیت کنید. پس از آن باید بازار هدف خود را مشخص کنید، می توانید همه نوع خیاطی را به عهده بگیرید و یا اینکه یک شاخه خاص مثلا لباس عروس را ادامه دهید. همه این ها به سلیقه و مهارت شما بستگی دارد.

نکات مهم کسب درآمد از خیاطی

تجارت خیاطی ممکن است بی ضرر به نظر برسد اما در صورتیکه یک مشتری ناراضی از نزد شما برود، ضرر بزرگی کرده اید. پس سعی کنید مدل های به روز را بیاموزید و طبق دلخواه مشتری هایتان برش و دوخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که کار را تمیز و به موقع انجام دهید. رضایت مشتری به گسترش کسب و کار شما و بوجود آمدن مشتری وفادار و همیشگی کمک می کند.

مقاله پیشنهادی:برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی چه کنیم؟

وسایل مورد نیاز برای کسب و کار اینترنتی خیاطی

همانطور که گفتیم راه اندازی کسب و کار خیاطی به اندازه سایر مشاغل پرهزینه نیست. فقط در صورتی که وسایل اولیه را ندارید نیاز به هزینه اولیه خواهید داشت. هزینه هایی مثل خرید چرخ خیاطی، موجودی پارچه، نخ، دکمه، زیپ و همچنین وسایل خیاطی مانند سوزن، قیچی، ابزار اندازه گیری و…  وجود دارند.

همچنین وسایل بزرگتر مثل میزکار، آینه، چیدمان اتاق مخصوص برای پرو لباس ها نیز باید مورد توجه باشد. از آنجایی که برای هرمشتری نیازمند اندازه گیری هستید، باید فضای کاری خود را طوری تنظیم کنید که مشتریان شما احساس راحتی کنند. دقت کنید که فضای کاری باید دعوت کننده باشد به خصوص اگر کسب و کارتان را از خانه اداره می کنید.

کلام آخر

خیاطی هنری است که همیشه مورد تقاضا قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده روی هنر خود سرمایه گذاری کنید و آن را به درآمد برسانید. امیدواریم این مقاله برای شما هم مفید باشد و بتوانید با تکیه بر مهارت های خود کسب و کار اینترنتی خیاطی خودتان را به ثمر نشانید.