اگر کسی هستید که یک دوربین دارید و عکاسی هم بلدید با استفاده از ایده های نوین عکاسی می توانید  کسب و کار اینترنتی عکس و عکاسی را آغاز کنید. برای اینکه بتوانید کسب و کار عکاسی تان را رشد داده و در آن پیشرفت کنید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ایده های درآمد از کسب و کار اینترنتی عکس و عکاسی

می توانید به صورت فریلنس کار کنید و پروژه های شخصی بگیرید. امروزه به لطف شبکه های مجازی بازار عکاسی رونق گرفته است. در این فضا افراد به کیفیت عکس هایی که شیر می کنند و در صفحه خود به اشتراک می گذارند اهمیت می دهند. عده ای حتی حاضرند خودشان عکاسی را یادبگیرند.

اما برخی ترجیح می دهد از یک عکاس حرفه ای دعوت کنند تا در لوکیشن مورد نظرشان از آنها عکاسی کند. در حال حاضر هر شات عکس بین 50 تا 150 هزار تومان یا بیشتر قیمت دارد. این قیمت ها با توجه به نوع عکاسی و سبکی که کارفرما از شما می خواهد متغیر است. در ادامه انواع عکاسی را توضیح خواهیم داد.

انواع عکاسی

اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی عکس و عکاسی را پیش بگیرید، شناخت انواع عکاسی به شما کمک زیادی می کند. انواع عکاسی براساس اطلاعات ارائه شده در یک عکس طبقه بندی می شود.

عکاسی محصول

خانمی در حال عکاسی

عکاسی از محصول برای صاحبان فروشگاه های بزرگ و تجارت الکترونیک مانند چرخ‌های خودرو است ،که آن را به حرکت در می آورند. به عبارت دیگر عکاسی محصول بخش اساسی یک تجارت الکترونیک است، بنابراین همه از آن استفاده می کنند. عکاسی حرفه ای از محصول می‌تواند بر همه شاخص‌های کلیدی عملکرد فروشگاه‌های آنلاین تأثیر بگذارد. به طور کلی تصاویر با کیفیت از عوامل حیاتی برای یک تجارت آنلاین است.

عکاسی از جزئیات

 این سبک عکاسی به تنظیمات خاصی برای دوربین و نور نیاز دارد تا بتوان روی بخشی از شیء زوم کرد. عکاسی از جزئیات برای ثبت تنها یک بخش از کل آیتم عکس گرفته می شود.  عکاسی از جزئیات و تصاویر نزدیک به طور گسترده برای عکاسی از جواهرات یا برای عتیقه جات و فروشگاه های آنلاین قدیمی استفاده می شود.  همچنین به طور خاص برای لباس‌های کار دست یا پارچه هایی که با دوخت های ظریف سوزن دوزی و تزیین شده است می تواند به کار رود. این عکس ها سطح کیفیت کالا را واضح تر نشان می دهند.

عکس های پس زمینه سفید

در کسب و کار اینترنتی عکس و عکاسی، این ابتدایی ترین نوع عکاسی استودیویی است و در عین حال محبوب ترین و  موثرترین آن است. اکثر عکس های محصول در سایت های معتبرر و برند های مطرح دارای زمینه سفید هستند.

عکس های شبکه های اجتماعی

یکی از جدیدترین و خلاقانه ترین انواع عکاسی، عکس های شبکه های اجتماعی است. امروزه تصاویر رسانه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد.  اینستاگرام مکانی برای شکار بهترین نمونه ها، یادگیری ترفندهای جدید و تبدیل شدن به یک ترند است. همچنین شما می توانید صفحه کاری خود را ایجاد کرده و نمونه کارهایتان را  در فضای مجازی شیر کنید.

 مقاله مرتبط:”کسب و کار اینترنتی با گوشی

اینفوگرافیک

دنیای تصاویر اینفوگرافیک و ایجاد ارتباط بصری مزایای زیادی برای شبکه های مجازی و وب سایت ها دارد. تصاویر اینفوگرافیک با ارائه تصویر متن و نمودار در ساختار خود درک راحت تری از موضوع را به تصویر می کشند.

عکس های تبلیغاتی

عکاسی محصول تبلیغاتی می تواند در انواع اشکال، فونت ها، رنگ ها و اندازه ها باشد و در همه کانال ها استفاده شود. عکاسی تبلیغاتی ترکیبی از عکاسی با نوعی بنر تجاری بر روی آن است. همچنین با قرار دادن لوگو در کنار تصویر و یا ایجاد یک کلاژ، برای کمپین های تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی به کار می رود.

کلام آخر

به طور کلی فعالیت و کسب و کار اینترنتی عکس و عکاسی می تواند در زمینه های مختلف گسترش یابد. این به خلاقیت و استعداد شما بستگی دارد. با انتخاب نوع دلخواه، فعالیت خود را در زمینه عکاسی آغاز کنید و با توانایی و ذوق هنری خود  عکس های خلاقانه و زیبا بگیرید و در صفحه شخصی خود تمایزتان را سایر عکاسان به تصویر بکشید.