راه اندازی کسب و کار اینترنتی به خصوص برای افراد تازه وارد شاید کمی دشوار باشد. برای ورود به کسب و کار اینترنتی و راه اندازی آن، خواندن کتاب هایی در این زمینه و بدست آوردن اطلاعات یک ضرورت محسوب می شود. افراد موفق با بازگو کردن تجربیات و شکست هایشان بهترین راهنما هستند. در این مقاله می خواهیم بهترین کتاب های کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم.

کتاب خلق داستان برند

کتاب خلق داستان برند اثر دونالد میلر چیزی فراتر از فروش محصول را به شما یاد می دهد. این کتاب چکیده مهمترین مسائل در مورد ساخت داستان برند و انحصاری سازی آن می باشد که می تواند کسب و کار شما را متحول کند و به آن انرژی ببخشد. میلر در این کتاب به برخورد شفاف با مشتری توصیه می کند.

این کتاب به کارآفرینانی که می خواهند تفکر و نقشه ذهنی خود را پیاده سازی کنند و در دنبال کردن اهدافشان سخت کوش هستند، پیشنهاد می شود. در این کتاب شیوه های پردازش به موضوعات از دیدگاه های متفاوت را می آموزید. جالب است بدانید در طی سالیان اخیر داستان سرایی در بازاریابی با رشد چشم گیری همراه بوده است. در صورتیکه قصه برند جذاب باشد به جذب مشتری کمک می کند. این کتاب به شما یاد می دهد که چگونه چهارچوب موثر داستان برند خود را بسازید.

کتاب صفر تا یک؛ یادداشت‌های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده

از پر فروش ترین کتاب های کسب و کار اینترنتی، کتاب صفر تا یک اثر بلک مسترز و پیتر تیل است. این کتاب هرآن چیزی را که شروع یک کسب و کار نیاز دارد، با خوانندگان در میان می گذارد. شامل چهارده فصل است که با اشاره به چالش های آینده، توضیحاتی را برای پیشرفت توسعه ای و عمیق بیان می کند. همچنین به بحث جهانی سازی کسب و کار اشاره می کند.

نویسنده با بررسی فرایند آغاز و رشد فناوری در دهه نود میلادی، از تاسیس شرکت پی پال و تجربه اش در این دهه می گوید. در ادامه به چند نکته به عنوان راهنمای تفکر کسب و کار اشاره می کند. به گفته پیتر تیل کسب و کارهایی که به همراه انحصار، نوآوری را به دنبال می گیرند می توانند موفق شوند. علاوه بر این در بحث جهان بینی رقابت، رقابت در کسب و کار را توصیف می کند. این کتاب همچنین به بررسی چگونگی موفقیت در کسب و کار اشاره می کند.

آیا موفقیت بر اثر شانس است یا تلاش و سخت کوشی؟ با بررسی زندگی افراد موفق در تاریخ متوجه می شویم موفق شدن در ابتدا نیاز به یک بستر و محیط مناسب برای رشد دارد و پس از آن نیاز به طراحی مسیری هدفمند که با تلاش و سخت کوشی زیاد همراه است.

کتاب های کسب و کار اینترنتی در روزگاری که افراد زیادی در کشورهای دنیا ترجیح می دهند کسب و کار شخصی خودشان را راه بیاندازند و دنبال راهنمایی هایی برای رشد سریع هستند، با استقبال مواجه می شوند. کتاب صفر تا یک  به زبان های مختلف ترجمه شده است. در ایران نیز از این کتاب ترجمه های مختلفی منتشر شده است.

مقاله مرتبط:”روش های رونق کسب و کار اینترنتی چیست؟

کتاب رهبر الهام بخش کسب و کار خود باشیم، (با “چرا” شروع کنید و دایره طلایی موفقیت را بسازید)

به گفته ی سایمون سینک نویسنده این کتاب، توانایی الهام بخشی در رهبران واقعی پیروانی با انگیزه می سازد. آنها نه به اجبار که با خواست خود و به نفع گروه رو به جلو گام بر می دارند.

این افراد مسئولیت پذیر هستند و با صبر و پشتکار مشکلات و دشواری ها را تحمل می کنند. این توانایی الهام بخشی رهبران بزرگ است که مردم را به چنین عملی سوق می دهد. این از دیگر کتاب های کسب و کار اینترنتی و الگویی برای اندیشیدن در شیوه ی عمل و ارتباط است که با تقویت و تمرکز بر نقاط قوت، کارکرد درست را به ما می آموزد.

کتاب 4 ساعت کار در هفته

این کتاب اثری از  تیموتی فریس (Timothy Ferriss) است و برای افرادی که می خواهند به شیوه ای مدرن کار کنند مناسب است. تیموتی فریس کارآفرین، نویسنده و سرمایه گذاری است که در زمینه موقعیت یابی شغلی و بازاریابی فعال است. تیم فریس کسی بود که با 4 ساعت کار در هفته به درآمد ماهانه 40 هزار دلار رسید. او تجربه این موفقیت خود را با توضیح نکات اصولی و راهکار ها در کتاب خود منتشر کرده است. وی باور های سنتی در مورد کسب و کار فکرهای قدیمی را از ذهن مخاطب پاک می کند و به ما می آموزد که چگونه ما نیز می توانیم به چنان موفقیتی در کسب و کار برسیم که در ابتدا فکرش را هم نمی کردیم.

این است بازاریابی

یکی دیگر از کتاب های کسب و کار اینترنتی، این است بازاریابی می باشد. کتاب این است بازاریابی (به چشم نمی آیید مگر چشم دیدن پیدا کنید)، نوشته جدید ست گادین است. در این کتاب نویسنده به عنوان فردی که بیش از 30 سال از عمر خود را در راه اندازی و هدایت کسب و کارهای مختلف گذرانده است، مفهوم بازاریابی را با زبان گویا و خودمانی با خوانندگان در میان می گذارد.

تعدادی کتاب و یک لبتاب

کتاب های زیادی در زمینه بازاریابی از این نویسنده به چاپ رسیده است. وی در کتاب هایش اشاره به جنبه های مختلف بازاریابی، تبلیغات و رهبری سازمان کرده است. این کتاب نخستین بار در سال 2018 منتشر شد و ماه ها جز پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز بود.

کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

این کتاب اثر کیم وو چونگ است که توانست از یک دستفروش روزنامه به یک موسس کسب و کار تبدیل شود. این کتاب در کره جنوبی به یکی از پرفروش ترین آثار تاریخ این کشور تبدیل شد. کیم وو چونگ تجربیات هوشمندانه خودش را که موجب شد با تلاش و پشتکار جهانی را مبهوت خودش کند در این کتاب شرح می دهد.

مقاله پیشنهادی:”آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی به صورت گام به گام

کتاب کارعمیق

نویسنده این کتاب کال نیوپورت  به نکات خوبی در این کتاب اشاره کرده است. در دنیای فعلی که تکنولوژی به زندگی همه ما وارد شده است، چقدر کارهای ما با تمرکز انجام می شود؟ این کتاب راه کارهایی را ارائه می دهد که بتوانید روی کار خود متمرکز بشوید و از عوامل حواس پرتی دور شوید. موضوع دیگری که در این کتاب به آن اشاره شده است انجام دادن چند کار به طور همزمان و قبول کردن مسئولیت آن است. و در ادامه پیامدهای انجام دادن چندکار به طور همزمان و تاثیر آن بر تمرکز فکری را بررسی می کند. کار عمیق شاید در دسته کتاب های کسب و کار اینترنتی نباشد و خواند آن به شدت توصیه می شود.

کتاب روانشناسی فروش

روانشناسی فروش اثر برایان تریسی است. شامل مجموعه تکنیک هایی است که فروش سریع و آسان را در سطح گسترده به شما آموزش می دهد. تفاوت های کوچک و جزئی در توانمندی ها و قابلیت ها می تواند تفاوت های بزرگی در نتایج ایجاد کند. داشتن جسارت و مداومت باعث غلبه شما به ترس از رد شدن و شکست می شود. مشتری احتمالی زمانی از شما خرید می کند که احساس صمیمیت در او ایجاد شود و بداند منافعش رعایت می شود. باید توجه داشته باشید که تصمیمات مربوط به خرید احساسی است بنابراین باید اشتیاق و میل به خرید را افزایش دهید.

کلام آخر

موفقیت در دنیای کسب و کارهای اینترنتی نیازمند علم و دانش کافی می باشد. گاهی شنیدن تجربیات دیگران می تواند از تکرار اشتباهات رایج جلوگیری کند. کتاب های کسب و کار اینترنتی راهنمای خوبی در این مساله هستند. در این مقاله چند مورد از بهترین کتاب های کسب و کار اینترنتی را معرفی کردیم.