در اینستاگرام اصطلاحات فراوانی وجود دارد. شما با دانستن اصطلاحات اینستاگرام می توانید راحت تر از بخش ها و دسترسی های گوناگونی که اینستا برای شما ایجاد می کند، استفاده کنید. ما در این بخش از آموزش اینستاگرام، هر یک از این اصطلاحات را به تفصیل توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

Page

صفحه ای که شما با نام مشخص خود ایجاد می کنید و مسئول بارگذاری محتوا داخل آن هستید “پیج” نامیده می شود. این صفحه می تواند شخصی (privet)  یا عمومی (public) باشد.

Post

هرگونه محتوایی که در پیج خود بارگذاری کنید، پست نامیده می شود. این محتواها می تواند شامل عکس یا فیلم باشد و تا زمانیکه آنها را پاک نکنید روی صفحه شما باقی می ماند.

Fallow/ fallowing

یکی از ویژه ترین اصطلاحات اینستاگرام Fallow است. در قسمت بالایی پیج شما سه بخش وجود دارد که تعداد پست ها، تعداد فالوورها و تعداد فالویینگ هایتان را نشان می دهد. فالو (Fallow) به معنای دنبال کردن است. بنابراین می توانید پیج هایی که محتوای آنها را دوست دارید فالو کنید. در صورتی که آنها اکسپت کنند، می توانید از محتوای آنها دیدن کنید. پست های افرادی که فالو می کنید در صفحه home شما نمایش داده می شود.

افرادی که دنبال کننده فعالیت های ما در اینستاگرام هستند، fallowing  ما محسوب می شوند. در صورتی که تعداد فالوور یا فالویینگ شما بیش از1000تا باشد، اینستاگرام برای سهولت هر هزار نفر را با 1k نمایش می دهد. بنابراین اگرکنارعدد فالوورعلامت k را مشاهده کردید، باید عدد را در هزار ضرب کنید تا تعداد نفرات بدست آید.

Direct

شاید بتوان گفت یکی از پرکاربردترین اصطلاحات اینستاگرام دایرکت می باشد. دایرکت قسمتی از اینستاگرام است که می توانید در آن مستقیم و بدون واسطه برای فرد موردنظرتان پیام خصوصی بنویسید. این امکان  برای کسانی که آنها را فالو کرده اید و هم برای کسانی که فالو ندارید، وجود دارد.

Comment

شما می توانید زیر پست افرادی که آنها را دنبال می کنید اظهار نظر کنید. همچنین می توانید با reply کردن به نظرات دیگران پاسخ دهید.

Caption

توضیحاتی که زیرعکس یا ویدیو خود می نویسید کپشن نامیده می شود. این توضیحات معمولا برای بیان احساسات یا مفهوم تکمیل کننده پست یا توضیحی در مورد آن هستند.

Feed

صفحه ای که پست ها و استوری های فالوورهایتان را به شما نمایش می دهد feed نامیده می شود. فید یا Home در واقع اولین صفحه ای است که پس از وارد شدن به اینستا با آن مواجه می شوید.

Story

یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام استوری است. استوری محتوایی است که 24 ساعت عمر دارد و اگر بخواهید بیشتر از این مدت در پروفایلتان باشد باید آن را هایلایت کنید. استوری هایلایت ها به صورت دایره در بالای پست ها نشان داده می شود. استوری هم مانند پست قابلیت لایک و شیر دارد. برای آپلود ویدئو در نظر داشته باشید که در هر استوری 15 ثانیه جا میگیرد وبه همین ترتیب تا اتمام ویدئو تقسیم بندی می شود.

Live

لایو فیلم زنده ای است که از طریق شما و بدون محدودیت زمانی برای فالوورهایتان پخش می شود. افرادی که به تماشای لایو شما می آیند می توانند لایک کنند و نظرتشان را بنویسند.همچنین این افراد می توانند با دادن درخواست و پذیرش ازسمت شما، در لایو بالا بیایند و با شما گفت و گو کنند. لایو فقط 24 ساعت در قسمت استوری باقی می ماند ولی قابلیت سیو شدن دارد.

صفحه اکسپلور

می‌توانید بر اساس افرادی که دنبال می‌کنید و پست‌هایی که دوست دارید، چیزهای جدیدی در اینستاگرام جست و جو کنید. اینکار به دو صورت امکان پذیر است، با استفاده از جستجو و کاوش، پیدا کردن هشتگ و صفحات مکان. یکی از اصطلاحات اینستاگرام که برای پیج های تجاری بسیار حائز اهمیت است، قرارگرفتن پست های آنها در صفحه اکسپلور است.

هشتگ

هشتک

هشتگ برچسبی است که پست ها را دسته بندی و مرتب می کند. در صورتی که شما در قسمت کامنت برای پست های خود هشتگ گذاری کنید، آن پست در سرچ ها نمایش داده می شود. برای سرچ هر کلمه پشت آن هشتگ بگذارید و پست های موجود درباره ی آن موضوع را مشاهده کنید. هشتگ دسترسی به پست هایی که در باره یک موضوع هستند را راحت تر می کند.

Notification

تمامی پیغام هایی که از اینستاگرام در قسمت اعلان های گوشی خود، درباره ی فعالیت های مختلف فالوورهایتان دریافت می کنید، نوتیفیکیشن نام دارند. فعالیت هایی که فالوور هایتان بر روی پست های پیج شما یا دیگر پیج ها انجام می دهند، رسیدن پیغام های دایرکت، یا درخواست های فالو سایرین و… از این دست هستند. همچنین شما در قسمت تنظیمات امکان خاموش کردن نوتیفیکشن خود را دارید. نوتیفیکیشن تنها از اصطلاحات اینستاگرام نیست و همه جا کاربرد دارد.

Mention یا تگ

وقتی که می خواهید پست هایی را که با دوستان خود گرفته اید به اشتراک بگذارید این امکان را دارید که روی عکس یا در قسمت کپشن آن این افراد را تگ کنید. به این صورت که بعد از @ آیدی فرد مورد نظر را تایپ کنید. این کار را می توانید زیر پست های دیگران به صورت کامنت و برای اطلاع رسانی به دوستان خود انجام دهید.

مقاله مرتبط:”همه چیز در مورد هایلایت اینستاگرام

Like

از رایج ترین اصطلاحات اینستاگرام لایک می باشد. شما می توانید محتوای مورد علاقه خود را در اینستاگرام لایک کنید. با لمس علامت قلب زیر پست ها و استوری ها این عمل به سادگی قابل انجام است. طبق الگوریت های اینستاگرام محتوای اکسپلور شما با توجه به پست هایی که لایک می کنید نمایش داده می شوند. در صورتی که افرادی پست های شما را لایک کنند نوتیفیکیشن برایتان ارسال می شود.

Archive

شما می توانید پست ها و استوری های خود را آرشیو کرده و بعدا به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. استوری ها به صورت خودکار آرشیو می شوند وشما می توانید از آنها در هایلایت ها استفاده کنید. این امکان از قسمت تنظیمات قابل تغییر است. در صورتی که پستی را آرشیو کنید تا زمانی که آن را برنگردانید، از روی پیج شما برداشته خواهد شد.

Search

شما می توانید یک نام را در اینستاگرام سرچ کنید. به طور مثال زمانی که به دنبال فرد مشخص با اسم معلوم هستید. می توانید هشتگ یا دسته بندی مرتبط به موضوع موردنظرتان را سرچ کنید. و زمانی که GPS دستگاه خود را روشن کنید می توانید تمام عکس هایی که در آن لوکیشین گرفته شده اند را مشاهده کنید.

Save

از میان اصطلاحات اینستاگرام سیو یا ذخیره کردن را حتما زیاد شنیده اید. به عبارتی شما می توانید در اینستاگرام پست هایی که نیاز دارید دوباره به آنها سر بزنید را سیو کنید. این پست ها به راحتی در صفحه شما در قسمت سیو شده ها در دسترس هستند.

بیزنس پروفایل

صفحه تجاری یا Business Profile صفحه ای با امکانات ویژه است که برای حساب های کاری در دسترس می باشد. این صفحه رفتار کاربران شامل ساعت های فعالیتشان، در صد مرد و زن ها در پیج و خیلی جزئیات دیگر را به شما می دهد. این اطلاعات برای پیج کاربران عادی قابل مشاهده نمی باشد.

Follow Back

وقتی کسی که شما را فالو کرده است و در خواست فالو داده است را فالو می کنید به این عمل فالو بک می گویند.

Block به چه معناست؟

زمانیکه فردی را بلاک می کنید، آن فرد یا کاربری که بلاک کرده اید هیچ اثرو نشانه ای از پیج شما نمی بیند حتی اگر نام شما را سرچ کند. با این روش تا زمانی که فرد را از بلاک درآورید او را از صفحه خود حذف کرده اید.

Report چیست ؟

ریپورت اخطاری است که به اینستاگرام می دهید که فرد فعالیت غیر مجاز دارد. زمانی که تعداد ریپورت ها یپیجی یک و نیم برابر تعداد فالوورهای آن شود پیج از طرف اینستاگرام بسته می شود.

کلام آخر

هنگامی که یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد می کنید با مفاهیم مختلفی مواجه هستید. حتما با بیشتر این مفاهیم آشنا هستید. در این مطلب اصطلاحات اینستاگرام را به طور کامل برای شما گردآوری کرده ایم. امیدواریم برای شما مفید باشد.